MOKYMAI
Pranašavimo dovana
2024 09 29
Tebūna visi VIEŠPATIES žmonės pranašai, tesuteikia VIEŠPATS savo dvasią visiems!“ /Sk 11, 29b/
Pakalbėkime šiandien apie pranašavimo dovaną. Visi gali pranašauti savo ateitį. Tai, ką mes sakome, daro stiprią įtaką tam, ką mes darome ir kuriame. Jei norite pasiekti tam tikrų tikslų, dažniau kalbėkite apie tai, ko siekiate. Dažniau kalbėkite ne apie tai, koks esate, bet apie tai, koks norite būti. Jūsų žodžiuose slypi galinga kurianti jėga.
Žinoma, svarbu tikėti sėkme ir mąstyti apie tai. Bet kažkas ypatingo vyksta tuomet, kai tariate tikėjimo žodžius. Nebūtina sakyti tai kokiam nors žmogui. Pakanka pasakyti tai sau pačiam. Jei norite nuveikti daugiau darbų ir pakilti savo profesinėje srityje, jūs turite kartoti tai. Jei norite įveikti priklausomybę, jūs turite kalbėti apie tai. Jei norite išsilaisvinti iš skolos, pasveikti iš ligos, pasiekti svajonę, dažniau kalbėkite apie tai.
Viena jauna moteris pasakojo, kad ji kiekvieną rytą išeidama iš savo namų į darbą, prieina prie veidrodžio, pažvelgia į save ir sako: „Mergaite, tu šiandien puikiai atrodai. Tu nuostabi. Tavęs laukia sėkminga diena.“ Pabandykite ir jūs kuo dažniau pažvelgti į veidrodį ir pasakyti ką nors gražaus sau. Nesakykite sau: „Tu nepatraukli, tu negraži, tu stora. Tu nieko gero nesugebi atlikti.“ Tokie žodžiai turi galią sukurti visa tai, apie ką kalbate. Kartokite: „Esu nuostabi. Esu sukurta pagal Dievo atvaizdą. Esu stipri, talentinga, palaiminta, kūrybinga. Ši diena bus pati geriausia iš visų praėjusiųjų.“
Kai tenka keliauti, paprastai netenku daug energijos ir jaučiu nuovargį. Mąstau apie tai, kad esu pavargęs. Tuomet pažvelgiu į veidrodį ir kartoju: „Esu šiek tiek pavargęs, bet stiprus. Turiu dar daug jėgų ir energijos. Galiu dar daug nuveikti. Jaučiuosi puikiai, nes manęs laukia įdomus, vertingas ir prasmingas darbas.“ Mąstau ne apie nuovargį, bet apie didelius tikslus. Tai padeda man atrasti naujų jėgų, užsidegimo, kantrybės ir ištvermės.
Kai kurie pajutę nedidelį nuovargį dažnai sako: „Esu labai pavargęs. Nebeturiu jėgų. Nieko negaliu padaryti.“ Jie kartoja tai pakankamai dažnai. Tokie žodžiai turi galią stiprinti jų nuovargį, sekinti jėgas, sukelti įvairias kūno ir proto ligas bei alinti jų sveikatą. Kai jaučiate nuovargį, kartokite: „Esu stiprus, energingas, sveikas. Viską galiu tame, kuris mane stiprina. Šiandien atliksiu visus darbus, kuriuos turiu padaryti.“
Kuo dažniau kalbate apie nuovargį, tuo labiau jis didėja. Kuo dažniau kalbate apie depresiją, tuo labiau ji stiprėja. Kuo dažniau kalbate apie antsvorį, tuo greičiau jis auga. Mažiau kalbėkite apie tai, ko nenorite. Daugiau kalbėkite apie tai, ko siekiate. Kalbėkite mažiau apie tai, koks esate, ir dažniau apie tai, koks norite būti.
Vienas mano draugas, kuris buvo 30 metų amžiaus, dažnai kalbėdavo apie neigiamus dalykus savo gyvenime. Kai paklausdavau, kaip jam sekasi, jis mėgo kartoti: „Aš senas, storas ir plikas.“ Tuomet jis puikiai atrodė. Jo kūnas buvo sveikas, sportiškas ir tvirtas. Jo plaukai buvo labai gražūs be jokių plikimo požymių. Tačiau labai dažnai jis kartojo šiuos neigiamus žodžius apie save. Vėliau sutikau jį praėjus beveik 20 metų. Jis buvo su dideliu antsvoriu, labai ligotas, nusilpęs ir visiškai plikas. Jis sukūrė tai, ką pranašavo sau.
Nesekite jo pavyzdžiu. Tikėkite, kad jūs savyje turite pakankamai stiprybės, sveikatos, energijos, grožio, išminties. Kartokite: „Dieve, dėkoju, kad atnaujini mano jėgas, stiprini mano sveikatą, dovanoji man naujas pergales. Esu sveikas, stiprus, jaunas, energingas, patrauklus.“ Jūs savo žodžiais galite padaryti, kad visa tai taptų tikrove.
Galbūt nematote, kaip situacija gali pagerėti. Jei norite, kad ji pagerėtų, kartokite tikėjimo žodžius. Nesakykite, kad esate per senas, per silpnas, per daug ligotas pakeisti savo prastą sveikatą. Keiskite žodžius. Kalbėkite apie tai, ko norite, siekiate, trokštate. Kai sunku, kai prasta nuotaika ir bloga savijauta, dažniau kartokite: „Dabar man sunku. Bet žinau, kad tai laikina. Tikiu, kad mano sveikata gerėja. Mano jėgos stiprėja. Žinau, kad mano geriausios dienos dar ateityje.“ Tokie žodžiai kuria tai, ką sakote.
Pamąstykite apie tai, ką jūs pranašaujate sau, savo šeimai, savo sveikatai, savo finansams, savo įmonei. Galbūt jūs mąstote ir visiems pasakojate: „Mano vaikas nepasikeis. Jis visada buvo sunkaus charakterio. Jis niekada manęs neklausys ir negerbs. Nemanau, kad jis kada nors sugrįš į teisingą kelią.“ Tokiais žodžiais jūs sukuriate dar daugiau tų pačių dalykų. Jei norite, kad jis pasikeistų, jūs turite pradėti keisti savo žodžius. Kartokite: „Mano vaikas palaimintas. Jis yra nuostabus žmogus. Jis turi visa tai, ko jam reikia laimingam gyvenimui. Jis įveiks visas kliūtis ir silpnybes. Jis įvykdys jam skirtą užduotį. Jis keičiasi į gerąją pusę. Jis daro daugiau gerų sprendimų. Jis mokosi ir tobulėja.“ Tokie žodžiai parodo jūsų tikėjimą. Dievas girdi jūsų pranašiškus žodžius ir sako angelams: „Matote jo tikėjimą. Girdite jo žodžius. Eikite pas jį ir pakeiskite jo sunkią situaciją.“
Jūsų žodžiuose slypi didžiulė galia. Savo žodžiais jūs galite laiminti arba keikti savo ateitį. Mažiau mąstykite apie tai, kas blogo jūsų laukia tą dieną. Mažiau kartokite tuos žodžius, kurie aprašo jūsų situaciją. Dažniau kartokite žodžius, kurie turi galią keisti tą situaciją, kurioje dabar esate. Kartokite sau mintyse tai, ko jūs norite, ko siekiate, ko trokšta jūsų širdis. Kai jaučiatės labai blogai, kartokite tikėjimo žodžius. Tuomet gausi palaima pripildys kiekvieną jūsų žingsnį ir darbą. Jūs eisite pačiu geriausiu keliu. Visa tai, ką paliesite, klestės. Visa tai, ką darysite bus sėkminga. Savo teigiamais tikėjimo žodžiais jūs laiminsite save ir kitus. Jūs kursite nuostabią ateitį, teigiamus pokyčius, gausą ir gerovę.
Kaip prašyti ir gauti
2024 09 22
Jūs neturite, nes neprašote. Jūs prašote ir negaunate, nes blogai prašote, trokšdami tenkinti savo įnorius. /Jok 4, 3/
Šiandien pamąstykime apie tai, kokia yra gera malda. Mes meldžiamės ir dažnai prašome sau išminties, stiprybės, sveikatos ir kitų reikalingų malonių. Mes prašome, kad sutiktume reikiamus žmones, kad atsivertų reikiamos galimybės, kad patirtume daugiau sėkmės ir gerovės sau. Tai geros maldos. Tačiau Šventasis Raštas moko mus prašyti dar didesnių dalykų. Jis moko mus prašyti daugiau palaimos tam, kad galėtume dar labiau laiminti kitus.
Mes negalime atskleisti savo potencialo, kai prašome tik vidutiniškų dalykų. Kartais meldžiamės: „Dieve padėk man kaip nors išgyventi šiuos metus. Padėk man ištverti šią ligą. Padėk, kad mano vaikas nepakliūtų į nelaimes. Dieve, suteik man tiek pajamų, kad sumokėčiau savo sąskaitas. Duok man stiprybės ištverti šią ligą.“ Tai yra neblogos maldos. Bet jos yra savanaudiškos maldos, nes siekia patenkinti tik mūsų asmenines reikmes. Jos tinkamos vaikystėje arba tikėjimo kelionės pradžioje.
Kai prašome mažų malonių, tuomet negalime priimti didelių. Gera arba brandi malda žvelgia ne tik į asmeninius poreikius, bet ir į kitų reikmes. Gera malda yra: „Dieve, suteik man tiek pajamų, kad ne tik aš išgyvenčiau, bet kad galėčiau dar labiau paremti stokojančius žmones. Dieve, saugok mano vaiką ne tik nuo nelaimių, bet padaryk jį savo srities lyderiu, kad jis įvykdytų jam skirtą pašaukimą ir kurtų geresnį pasaulį kitiems. Tikiu, kad ne tik ištversiu šią ligą, bet kad po jos būsiu stipresnis ir turėsiu daugiau jėgų ir energijos tarnauti tau ir žmonėms.“
Pranašas Elijas turėjo padėjėją Elišą, kuris jam daug metų ištikimai tarnavo. Elijas patyrė ypatingai gausią Dievo palaimą. Jo malda darė stebuklus. Jis buvo vienas iš stipriausių ir labiausiai palaimintų žmonių. Savo gyvenimo pabaigoje jis pasikvietė Elišą ir pasakė: „Kaip galėčiau tau atsilyginti už ištikimą tarnystę tiek daug metų?“ Eliša galėjo prašyti kokio nors labai paprasto dalyko. Jis galėjo prašyti: „Norėčiau poros savaičių atostogų... Naujo kompiuterio ar panašiai.“ Bet Eliša žinojo, kad reikia prašyti drąsiai didelių dalykų. Jis sakė: „Prašyčiau leisti man paveldėti tavo dvasios dvigubą dalį /2 Kar 2, 9/.“ Jis siekė nuveikti dvigubai daugiau negu Elijas. Jis siekė dvigubo patepimo, dvigubo stebuklų skaičiaus, dvigubos galios. Elijas galėjo pasakyti: „Tu turi būti nuolankesnis. Tu turėtum siekti mažiau.“ Bet jis pasakė: „Jei toliau man tarnausi, tau bus tai suteikta.“ Ir jo prašymas išsipildė. Eliša padarė dvigubai daugiau stebuklų negu Elijas. Jis tai pasiekė, nes drąsiai prašė didelių dalykų.
Jei norime patirti neribotą Dievo meilės galią, turime savo mažas maldas pakeisti drąsiomis maldomis. Turime prašyti ne tik pakankamai palaimos sau, bet dar daugiau, kad galėtume dar labiau laiminti kitus savo jėgomis, laiku ir turtu. Tokia malda mes leidžiame Dievui daryti didelius darbus. Jei galime pasiekti savo tikslus patys be jo pagalbos, tuomet mūsų tikslai per maži. Kai mes nesiekiame didelių dalykų, mums nereikia stipraus tikėjimo. Esame sukurti tam, kad siektume to, kas peržengtų mūsų pačių galimybių ribas. Turime siekti to, kam reikės Visagalio Dievo prisilietimo. Turime eiti ten, kur nematome viso kelio, kur uždarytos durys, tam, kad Viešpats atvertų naujus kelius ir galimybes.
Viena moteris pasakojo, kad jos sūnus sukūrė jai pragarą jau šiame gyvenime. Daugelį metų jis buvo labai maištingas. Niekada jos neklausydavo ir darydavo viską priešingai. Vartojo narkotikus, vogė pinigus iš jos, turėjo daug skolų. Jis nuolat patekdavo į kalėjimą. Neilgai išbūdavo laisvėje. Tai suteikė jai daug nerimo ir skausmo. Pradžioje ji meldėsi: „Dieve, apsaugok jį nuo kalėjimo. Išlaisvink jį nuo narkotikų.“ Bet po kelių metų ji nematė jokio pagerėjimo.
Paklausiusi vieno pamokslo, ji nusprendė melstis drąsiomis maldomis. Ji kartojo: „Panaudok mano sūnų didingiems darbams. Padėk jam gyventi pagal pašaukimą. Padėk jam atskleisti tai, kas geriausia jame ir išnaudoti tai dėl kitų.“ Motina taip meldėsi kelis metus. Dideli pokyčiai vyko to vyro širdyje. Po daugelio metų šiandien jis vienos didelės parapijos kunigas. Jo parapija panaudoja įvairias šiuolaikinio evangelizavimo formas. Ji padeda išsivaduoti žmonėms iš priklausomybių. Šiandien jis dėkoja motinai ir tiki drąsios maldos galia. Jis moko ir kitus prašyti Dievą didelių dalykų.
Kai kurie žmonės sako: „Ryti, aš nieko daugiau negaliu prašyti Dievo. Aš visko turiu pakankamai. Turiu visa tai, ko man reikia. Turiu darbą, atlyginimą, sveikatą, šeimą. Man nieko netrūksta. Nieko daugiau neprašau Dievo.“ Tai labai savanaudiškas gyvenimo būdas. Turite prašyti daugiau turtų tam, kad galėtumėte paremti vienišą motiną vargingai gyvenančią ir auginančią vaikus.
Prašykite, kad Dievas laimintų jūsų verslą arba įmonę tam, kad jos pelnas padėtų remti bent vieną Afrikos mokyklą. Prašykite daugiau palaimos savo veikloje tam, kad turėtumėte daugiau laiko, finansų ir galimybių skelbti Evangeliją savo šalies žmonėms, kurie ieško gydančio, stiprinančio, raminančio Dievo prisilietimo.
Šventasis Raštas moko mus mąstyti ne vien tik apie savo ir savo šeimos poreikius. Jis moko mus mąstyti apie tuos, kurie kenčia, vargsta, serga, liūdi. Prašykime daugiau išminties, sveikatos, jėgų, dvasinių ir materialinių turtų tam, kad galėtume dar labiau laiminti kitus. Prašykime didesnių malonių ir dovanų. Teisinga ir drąsi malda leis Dievui labiau darbuotis. Ji leis jam daryti stebuklus mūsų gyvenime. Ji padės mums priimti dar daugiau sveikatos, išminties, galimybių, turtų ir kitos palaimos. Tuomet kursime patį geriausią gyvenimą sau ir kitiems.
Rodyti tikėjimą darbais
2024 09 15
Parodyk man be darbų savo tikėjimą, o aš tau darbais parodysiu savo tikėjimą. /Jok 2, 18b/
Pakalbėkime apie tai, kaip parodyti savo tikėjimą darbais. Šiuolaikinėje visuomenėje dauguma mano, kad vidutiniškumas yra normalu. Daugelis stengiasi išvengti didelių darbų, užduočių ir projektų. Jie vengia prisiimti atsakingų pareigų. Jie atlieka darbus paviršutiniškai. Jie švaisto darbo laiką tuomet, kai vadovas jų nemato ir nekontroliuoja. Jie nori mažiau dirbti ir daugiau uždirbti.
Po to jie mąsto, kodėl jie negauna paaukštinimo, kodėl vadovas nepakelia jų atlyginimo, kodėl juos atleido iš darbo. Jiems nesiseka, nes jie darbuojasi aplaidžiai ir nenuoširdžiai. Daugiau darbo sėkmės patiria tie, kurie stengiasi puikiai atlikti visas užduotis ir nuoširdžiai darbuojasi, kurie negaili savo jėgų ir siekia meistriškumo savo veiklos srityje. Jie atranda vis naujus savo talentus ir juos panaudoja. Jie siekia viską atlikti kuo geriau. Jie stengiasi priimti naujas sudėtingas darbo užduotis ir įsipareigojimus. Jie žino, kad nauji didesni tikslai, iššūkiai ir problemos padeda jiems mokytis ir tobulėti.
Dalis žmonių puikiai išmano Šventojo Rašto mokymą, tačiau darbo vietoje jie apsileidę, netvarkingi ir nerūpestingi. Jie nuolat vėluoja, darbuojasi paviršutiniškai, švaisto savo laiką. Prisiminkite, kad jūsų kruopštumas, darbštumas ir tvarkingumas atkreipia kitų dėmesį į jus. Savo kokybišku darbu ir aukštais rezultatais jūs traukiate kitus prie savęs. Jūsų darbai rodo jūsų tikėjimą daug geriau negu jūsų žodžiai apie tikėjimą.
Viena šeima prieš daugelį metų turėjo didelį žemės sklypą ir augino jame medvilnę. Vieną pavasario dieną tėvelis padavė sūnui maišą medvilnės sėklų ir paprašė, kad jis nueitų kelis kartus per lauką ir gražiai pasėtų medvilnės sėklas eilėmis. Tą dieną buvo labai karšta. Jis tingėjo darbuotis. Jis sugalvojo savo planą, kaip išvengti sunkaus darbo. Jis iškasė duobę ir supylė visas sėklas į tą duobę. Po to jis užkasė tą duobę ir parėjęs namo pasakė, kad jau baigė darbą. Po kelių savaičių toje vietoje išaugo didelis krūmas medvilnės augalų. Jis atrodė kaip džiunglių medis. Kita dalis lauko buvo tuščia.
Šis įvykis parodė jam, kad neišmintinga pasirinkti patį lengviausią kelią tuomet, kai reikia viską atlikti teisingai ir meistriškai. Anksčiau ar vėliau mūsų aplaidumas ir klaidos tampa matomi. Jūsų kokybiškas darbas rodo jūsų tikėjimą. Kai jūs ugdote savo talentus, kai pasiekiate meistriškumo savo profesinėje srityje, kai kylate karjeros laiptais, žmonės mato jūsų pasiekimus, jūsų charakterio stiprybes, jūsų pajamas, jūsų ramybę ir džiaugsmą. Jūsų darbai ir turtai rodo jūsų tikėjimo galią.
Kai darbuojatės nuoširdžiai, sąžiningai ir pasiaukojančiai, jūs rodote savo tikėjimą. Kai jūs siekiate padaryti daugiau, negu iš jūsų reikalaujama, jūs parodote savo tikėjimą. Kai jūs puikiai vadovaujate įmonei, jūs parodote savo tikėjimą. Tuomet kiti irgi nori turėti tai, kas jums padeda pasiekti didelių laimėjimų. Kasdien darbo vietoje jūs galite parodyti savo tikėjimą ir paliesti juo kitus labiau negu bažnyčioje sekmadieniais.
Jūsų aukšti darbo rezultatai parodo, kad jūsų tikėjimas turi galią, kad jis veikia, kad jis padeda jums. Galbūt bendradarbiai pasityčios keletą kartų iš jūsų tikėjimo. Tačiau jie pavydės jums, kai tas tikėjimas suteiks jums vadovo pareigas ir didesnį atlyginimą.
Daugelis nepatiria sėkmės, nes neišlaiko mažų išbandymų ir darbuojasi nenuoširdžiai. Galbūt jūs turite išvykti iš namų tik 10 minučių anksčiau tam, kad ateitumėte į darbą laiku. Galbūt jūs turite vengti įvairių pasiteisinimų ir mielai priimti naujas vadovo užduotis. Galbūt jūs turite vengti nebūtinų asmeninių pokalbių darbo metu. Galbūt niekas to nepastebi. Tačiau maži dalykai sulaiko jus nuo didelių laimėjimų, galimybių ir turtų. Maži apsileidimai trukdo jums priimti didelių nuostabių dalykų, kurie jums jau paruošti.
Jūsų darbo kokybė ir jūsų darbo rezultatai rodo jūsų charakterio stiprybę ir jūsų tikėjimo galią. Jūs stengiatės kuo geriau darbuotis ne retkarčiais, bet visada. Jūs atliekate savo užduotis puikiai ne tik tuomet, kai jus stebi kiti, bet visada. Jūs siekiate meistriškumo kiekviename savo gyvenimo žingsnyje. Meistriškumas tai gebėjimas atlikti darbą puikiai net tada, kai niekas jūsų nemato ir netikrina.
Kai pjaunate žolę savo kieme, jūs darote visa tai kruopščiai. Kai giedate bažnyčios chore, jūs stengiatės atvykti į visas repeticijas ir pamaldas su gera nuotaika ir giedoti su džiaugsmu ir užsidegimu. Jūs dažnai mąstote, kad esate palaiminti, apdovanoti, vertingi, ypatingi, stiprūs ir galingi. Kai dirbate biure, jūs atvykstate į darbą anksčiau ir pasiliekate darbe ilgiau. Jūs atliekate daugiau darbų, negu tik tuos, už kuriuos jums moka atlyginimą. Jūs padedate bendradarbiams atlikti jiems skirtas užduotis. Jūs paruošiate dokumentus, kuriuos turi paruošti kiti. Jūs sutvarkote bendrojo naudojimo patalpas tam, kad kitiems reikėtų mažiau tvarkyti jas.
Jūs žinote, kad jūsų sėkmė, pajamos ir gerovė priklauso ne nuo vadovo, bet nuo jūsų tikėjimo darbų. Kai kasdien atliekate savo darbus kuo geriau, jūs sukuriate daugiau galimybių savo profesiniame gyvenime. Kai darote viską teisingai tuomet, kai kiti nesielgia su jumis teisingai, jūs pritraukiate daugiau reikiamų žmonių. Jūsų tikėjimo darbai atveria jūsų gyvenimą naujiems materialiniams ir dvasiniams turtams. Savo nuoširdžiu darbu jūs kuriate gerovę sau ir kitiems. Jūs kuriate patį geriausią gyvenimą, kuriam esate pašaukti.
Kun. Rytis Gurkšnys